16th Czech-Polish Workshop "ON RECENT GEODYNAMICS OF THE SUDETY MOUNTAINS AND ADJACENT AREAS"

Coroczne spotkania organizowane zamiennie przez Instytut Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Instytut Mechaniki i Struktury Górotworu Czeskiej Akademii Nauk to okazja do prezentacji wyników badań geodynamicznych dotyczących obszaru sudeckiego.

Współorganizatorem 16. spotkania zorganizowanego w dniach 5-7 listopada 2015 w Srebrnej Górze zostało Stowarzyszenie Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego "Zenit - Nadir".

Prawie 60 uczestników konferencji, w tym goście z Czech, Słowacji oraz wielu ośrodków akademickich w Polsce prezentowało wyniki swoich badań na 7 sesjach referatowych oraz sesji posterowej. Tematyka spotkań od kilku lat, co zauważył obecny w Srebrnej Górze inicjator konferencji profesor Stefan Cacoń, obejmuje coraz szerszy zakres – przez geofizykę, geodynamikę, geodezję satelitarną po problematykę z zakresu geodezyjnych pomiarów szczegółowych.

czech-polish_workshop_2.jpg
fot. dr inż. Piotr Gołuch

W ramach warsztatów odbyła się również sesja terenowa – uczestnicy pod opieką dr. hab. Marka Kaczorowskiego zwiedzali Laboratorium Geodynamiczne (Centrum Badań Kosmicznych – Polska Akademia Nauk). Konferencje zamykał i otwierał prof. Bernard Kontny wraz z Vladimirem Schenkiem z Czeskiej Akademii Nauk, życząc wszystkim uczestnikom owocnych obrad oraz spotkania w przyszłym roku na siedemnastych warsztatach, tym razem organizowanym przez stronę czeską.

Prezentowane wyniki badań zostaną opublikowane w czasopiśmie „Acta Geodynamica et Geomaterialia”.

czech-polish_workshop_3.jpg
fot. dr inż. Piotr Gołuch