17 konferencja T&S w Delft

17 Międzynarodowa Konferencja TRANSPORT AND SEDYMENTATION OF SOLID PARTICLES odbyła się w dniach 22-26 września 2015 w Delft

Konferencja jest organizowana przez Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, a współorganizatorami są lokalne uniwersytety, gdzie odbywa się konferencja. Tym razem był to Uniwersytet Technologiczny w Delft.

ts_2015_2.jpg

Szefem komitetu organizacyjnego każdej konferencji tradycyjnie od lat jest prof. Jerzy Sobota, a szefem konferencji w Delft był prof. Cees van Rhee z Uniwersytetu Technologicznego w Delft. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele 16 państw z czterech kontynentów, tym razem bez przedstawiciela Ameryki Południowej. Wygłoszono ponad 40 referatów obejmujących problematykę przepływu mieszanin w rurociągach i transportu rumowiska w rzekach i zbiornikach.

ts_2015_1.jpg

Uczestnicy zwiedzili budowlę hydrotechniczną Maeslantkering, słynne wrota chroniące m.in. basen portu w Rotterdamie przed falą z morza. Odwiedzili laboratoria firmy Deltares, gdzie wykonano większość badań do słynnego planu DELTA zabezpieczenia Holandii przed powodziami oraz laboratorium hydrauliczne na Uniwersytecie Technologicznym w Delft.

ts_2015_3.jpg

Historia konferencji sięga roku 1971, kiedy odbyła się pierwsza konferencja w Krakowie i we Wrocławiu. 18 konferencja T&S odbędzie się we wrześniu 2017 roku w Pradze.

ts_2015_4.jpg

28.09.2015