18. konferencja Transport and Sedimentation of Solid Particles

18 International Conference on transport and sedimenttion of solid particles obyła się w dniach 11-15 września w Pradze

W sali konferencyjnej czeskiego NOT, tuż przy moście Karola, uczestnicy wysłuchali prawie 50 referatów z zakresu reologii mieszanin i zawiesin, przepływu mieszanin w rurociągach, ruchu rumowiska w rzekach, eksploatacji systemów hydrotrsnsportu, a także badań podstawowych z zakresu przemieszczania fazy stałej strumieniami cieczy i powietrza.

Autorzy referatów i uczestnicy konferencji reprezentowali następujące kraje: Austrię, Bułgarię, Chiny, Czechy, Gruzję, Holandię, Indie, Iran, Irlandię, Izrael, Kanadę, Niemcy, Norwegię, Polska, RPA, Rosja, Szwecję, Ukraina, USA, Wielką Brytanię, Włochy.

ts18_1.jpg

Jak zwykle organizatorem konferencji był Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji naszego uniwersytetu, tym razem we współpracy z Instytutem Hydrodynamiki Czeskiej Akademii Nauk w Pradze. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego, jak zawsze, był prof. Jerzy Sobota, a członkami ze strony polskiej: dr inż. Beata Malczewska oraz dr Sławomir Iwański. Przewodniczącym konferencji był przedstawiciel współorganizatora konferencji, prof. Pavel Vlasak z Instytutu Hydrodynamiki, profesor honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

ts18_2.jpg

W ramach konferencji jej uczestnicy zwiedzili oczyszczalnię ścieków miasta Praga oraz starą oczyszczalnię ścieków, która aktualnie jest zabytkiem i muzeum.

Następna 19 konferencja T&S odbędzie się we wrześniu 2019 roku w Cape Town w Republice Południowej Afryki, a jej organizatorami będą: tradycyjnie nasz Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji oraz Cape Penisula University of Technology w Cape Tow w Republice Południowej Afryki.

ts18_3.jpg