1st Workshop on Porous Media

1-3 lipca 2016 roku w Olsztynie odbyła się konferencja naukowa 1st Workshop on Porous Media. Organizatorami tego wydarzenia był Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wraz z olsztyńskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej

logo

Tematyka konferencji obejmowała szeroko pojęte działania w obszarze ośrodków porowatych: badania struktury, ich właściwości, badania materiałowe, przepływy płynów, wymianę masy i ciepła, transport i składowanie materiałów sypkich, złoża fluidalne, mechanikę gruntów itp.

Wśród zaproszonych gości znalazła się dr inż. Zofia Zięba z Instytutu Budownictwa, która wygłosiła referat na temat Relationship between particle shape characteristics and water permeability of fine grained soils.

Ostatni dzień konferencji poświęcony został warsztatom szkoleniowym mającym na celu przedstawienie uczestnikom różnego rodzaju oprogramowania do modelowania ośrodków porowatych.

Instytut Budownictwa był także reprezentowany przez mgr inż. Kingę Witek.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej konferencji.

04.07.2016