2nd International Summer School for Building Engineering Students

9-20 lipca 2018 roku odbyła się druga edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej dla Studentów Budownictwa – 2nd International Summer School for Building Engineering Students

szkola_letnia_002.jpg

Szkoła powstałą z inicjatywy pracowników Instytutu Budownictwa Naszej Uczelni, a jej współorganizatorami są University of Tras-os-Montes and Alto Douro z Portugalii oraz Latvia University of Life Science and Technology.

szkola_letnia_003.jpg

Tegoroczna edycja odbyła się w Portugalii pod hasłem Traditional and rural construction. Główne cele Szkoły obejmowały zdobycie przez uczestników praktycznej wiedzy dotyczącej różnych metod tradycyjnego portugalskiego budownictwa oraz ocenę stanu technicznego budynków wykonanych tymi metodami.

szkola_letnia_004.jpg

Program Szkoły obejmował dwa etapy. W pierwszym tygodniu studenci z trzech Uczelni prowadzili wyjazdowe prace terenowe w różnych miejscowościach północnej Portugalii (Bemposcta, Rio de Onor, Fariza, Marinda de Douro).

szkola_letnia_005.jpg

Drugi tydzień poświęcony został pracom laboratoryjnym i komputerowym realizowanym na Uniwersytecie w Vila Real.

szkola_letnia_006.jpg

Uczestnicy Szkoły wzięli także udział w seminarium Rehabilitation of the built heritage and of the public spaces in Vila Real.

szkola_letnia_007.png

Szkoła ma charakter cykliczny i w roku następnym odbędzie się na Łotwie.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na stronie:

23.07.2018