Absolutorium

Prof. Vladimir Schenk z Pragi otrzymał tytuł Profesora honorowego UPWr. Dyplomy ukończenia studiów odebrali absolwenci kierunków inżynieria środowiska, geodezja i kartografia, budownictwo oraz architektura krajobrazu.

Podczas uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia studiów na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji prof. Vladimir Schenk z Pragi, wybitny czeski geolog i geofizyk otrzymał tytułu Profesora honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Absolutorium odbyło się w sobotę 22 listopada w Auli Jana Pawła II Centrum Dydaktyczno-Naukowego.

Podczas uroczystości zasłużeni pracownicy wydziału otrzymali medale za zasługi.

– Kształcenie studentów na naszym Wydziale ma już ponad sześćdziesięcioletnią tradycję – wskazał w swoim wystąpieniu dziekan prof. Bernard Kontny. – Obecnie na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji na wszystkich siedmiu kierunkach studiuje łącznie 3735 studentów, z tego 2528 w systemie studiów stacjonarnych i 1207 w systemie studiów niestacjonarnych.

– Dzisiaj zamyka się dla nas, absolwentów, kolejny rozdział naszego życia – rozdział, który był dla nas wspaniały i niepowtarzalny, nawet pomimo trudności, z którymi musieliśmy się niekiedy zmierzyć – powiedziała przedstawicielka absolwentów Joanna Tryhut.

Podczas uroczystości odbyła się także promocja doktorów.

22.11.2014