Absolutorium wydziału

21 listopada 2015 r. odbyła się coroczna wydziałowa uroczystość, podczas której wręczono dyplomy absolwentom wydziału oraz osobom, które uzyskały w minionym roku stopień doktora. Była to również okazja do wręczenia medali zasłużonym dla wydziału

Uroczystość otworzył dziekan wydziału, prof. dr hab. inż. Bernard Kontny. Tegoroczne przemówienie wygłosił prodziekan ds. kierunku architektura krajobrazu – dr inż. arch. Jerzy Potyrała, podkreślając szczególnie wzruszający aspekt absolutorium. Po latach wytężonej pracy dyplomy magistra uzyskało 371 osób, wśród nich absolwenci następujących kierunków:

• inżynieria środowiska – 101 osób,
  • geodezja i kartografia – 95 osób,
  • budownictwo – 48 osób,
  • architektura krajobrazu – 75 osób,
  • gospodarka przestrzenna – 52 osób.

absolutorium_1.jpg

Prodziekan życzył absolwentom, aby czuli się „pełni wiary we własne siły, wyposażeni w wiedzę dzięki pracy naszych nauczycieli akademickich, przekonani o własnej wartości”.

absolutorium_2.jpg

Zaprosił ich do utrzymywania relacji z wydziałem i wspólnego kreowania jego dobrego wizerunku. Życzył również byłym studentom, aby nie ustawali w dalszym poznawaniu i ciągłym poszukiwaniu prawdy oraz aby nie poddawali się pędowi szybkiego sukcesu i życiu w biegu.

W imieniu absolwentów wydziału wystąpił mgr inż. Paweł Matyja, podkreślając wartość dyplomu ukończenia studiów na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji: „Dowodzi on nie tylko zdobytej przez nas wiedzy, ale także poświadcza coś znacznie cenniejszego – naszą tożsamość; naszą umiejętność zdobywania wiedzy, naszą chęć kształcenia się i rozwoju osobistego, naszą zdolność współpracy w zespole, w społeczności, wreszcie dowodzi naszej odpowiedzialności za powierzone zadania”. Mgr inż. Paweł Matyja podziękował m. in. nauczycielom akademickim za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz rodzicom – współautorom sukcesu absolwentów.

Uroczyste ślubowanie złożyły osoby, którym wydział w minionym roku nadał stopień doktora: w dyscyplinie geodezja i kartografia – dr Magdalena Fitrzyk, dr Małgorzata Jarząbek-Rychard, dr Barbara Wiatkowska, dr Tomasz Hadaś, dr Małgorzata Mendela; w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska – dr Martyna Surma.

Medale „Za zasługi dla Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji” wręczono:

• prof. dr. hab. inż. Zenonowi Pijanowskiemu
  • prof. dr.hab. inż. Edwardowi Pierzgalskiemu
  • dr. inż. Romualdowi Grockiemu
  • mgr. inż. Witoldowi Rzewuskiemu
  • prof. dr hab. inż. Annie Pływaczyk
  • dr Halinie Klimczak, prof. nadzw.
  • dr. Andrzejowi Dąbrowskiemu
  • dr. inż. Andrzejowi Duberowi
  • dr. inż. Edmundowi Mulicy
  • mgr inż. Czesławie Krzyśków
  • inż. Zdzisławie Jakubowskiej

Za oprawę muzyczną uroczystości należą się słowa podziękowania Chórowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod batutą mgr. Marka Kudry, którego szeregi zasilają również tegoroczni absolwenci wydziału.

21.11.2015