Absolutorium wydziału

Uroczystość otworzył dziekan wydziału, prof. dr hab. inż. Bernard Kontny. Przywitał przybyłych gości, a szczególnie absolwentów wydziału

Dyplomy ukończenia studiów drugiego stopnia otrzymało 339 osób, w tym absolwenci następujących kierunków:

• inżynieria środowiska – 99 osób,
  • geodezja i kartografia – 79 osób,
  • budownictwo – 43 osoby,
  • architektura krajobrazu – 48 osób,
  • gospodarka przestrzenna – 45 osób,
  • po raz pierwszy dyplomy ukończenia studiów na kierunku inżynieria i gospodarka wodna odebrały 24 osoby.

Wręczono nagrody za dyplomy z wyróżnieniem 17 absolwentom oraz łącznie 37 nagród za:

• bardzo dobre wyniki w nauce,
  • wyróżniającą się prace dyplomową,
  • aktywną pracę w Studenckich Kołach Naukowych,
  • aktywną działalność społeczną i organizacyjną,
  • szczególne zaangażowanie w propagowanie osiągnięć polskich studentów z zakresu inżynierii i gospodarki wodnej na forum krajowym i zagranicznym.

Dyplomy dziekana za wyróżniającą się pracę magisterską otrzymały dwie osoby.

Medale „Za zasługi dla Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji” otrzymali:

• dr inż. Alicja Pac-Pomarnacka,
  • prof. dr hab. inż. Sylwester Kobielak,
  • dr inż. Henryk Orzeszyna

Do uroczystej promocji na stopień doktora przystąpiły dwie osoby: dr inż. Izabela Wilczyńska – w dyscyplinie geodezja i kartografia, dr inż. Jan Kazak – w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska.

Wykład absolutoryjny nt. „Środowisko a rozwój – wybrane zagrożenie i problemy współczesnego świata” wygłosił dr hab. inż. Szymon Szewrański.

W imieniu absolwentów wydziału głos zabrał mgr inż. Paweł Bogusz. Podziękował nauczycielom akademickim, władzom wydziału, rodzicom – współautorom dzisiejszego sukcesu oraz koleżankom i kolegom za umiejętność pracy razem, a nie osobno. Na zakończenie zwrócił się do wszystkich z prośbą: „Niech to słowo RAZEM towarzyszy nam przez całe życie, abyśmy współpracując uczynili ten świat lepszym.”

Dziekan przypomniał, że otrzymany dyplom jest udokumentowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności w trakcie studiów. Należy jednak wytaczać sobie w życiu coraz to nowe cele i je realizować. W imieniu władz uczelni, wydziału oraz całej społeczności akademickiej życzył absolwentom na nowym etapie życia pomyślności oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Wierzy, że ukończone studia pomogą w osiągnieciu sukcesów.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją Profesora Alana Urbanka.

21.11.2016