Absolutorium wydziału

10 listopada dyplomy ukończenia studiów wyższych otrzymało 277 absolwentów Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

Uroczystość otworzył dziekan wydziału, prof. dr hab. inż. Bernard Kontny. Przywitał absolwentów i przybyłych gości, w tym delegację z Hunan Agricultural University w Changsha.

Dyplomy ukończenia studiów drugiego stopnia otrzymało 277 absolwentów następujących kierunków: inżynieria środowiska, geodezja i kartografia, budownictwo, architektura krajobrazu, gospodarka przestrzenna, inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria bezpieczeństwa.

Absolwentki studiów polsko-chińskich na kierunku architektura krajobrazu odebrały dyplomy ukończenia studiów z rąk prorektora prof. Zou Dongsheng oraz prorektora prof. dr. hab. inż. Jarosława Bosego.

Wręczono nagrody za dyplomy z wyróżnieniem 13 absolwentom oraz 4 dyplomy dziekana za wyróżniającą się pracę magisterską.

Medale „Za zasługi dla Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji” otrzymali:

• dr hab. inż. Krzysztof Parylak,
  • dr hab. inż. Czesław Szczegielniak,
  • prof. dr hab. inż. Paweł Śniady,
  • dr hab. inż. Eleonora Gonda-Soroczyńska,
  • prof. dr hab. Czesława Rosik-Dulewska,
  • mgr inż. Piotr Sawicki,
  • mgr inż. Adam Szopa.

Stopień naukowy doktora nadano następującym osobom:

• w dyscyplinie geodezja i kartografia: dr inż. Edyta Hadaś, mgr inż. Kamil Kaźmierski,
  • w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska: dr inż. Łukasz Gruss, dr inż. Karolina Kolasińska, dr inż. Magdalena Medwecka-Szklanna, dr inż. Katarzyna Sewerniak, dr inż. Krzysztof Ziomek.

Wykład abolutoryjny nt. „Zrównoważone metody zagospodarowania wód opadowych” wygłosił dr hab. Krzysztof Lejcuś.

W imieniu absolwentów wydziału głos zabrała mgr inż. Anna Drobik. Podziękowała nauczycielom akademickim, władzom wydziału, rodzicom – współautorom dzisiejszego sukcesu. Przypomniała, że każdy z obecnych absolwentów miał chwilę zwątpienia, zrezygnowania. Skierowała słowa do nauczycieli akademickich: „swoją mądrością życiową, potrafiliście nas przekonać, że jednak studia są ważne”.

Dziekan przekazał zgromadzonym, że w wyniku wprowadzanych zmian w szkolnictwie wyższym, następna uroczystość wręczenia dyplomów odbędzie się już w nowych realiach organizacyjnych uczelni. W imieniu władz uczelni, wydziału oraz całej społeczności akademickiej życzył absolwentom na nowym etapie życia pomyślności oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Wyraził przekonanie, że absolwenci wydziału są dobrze przygotowani do znalezienia swojego miejsca na rynku pracy.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją Profesora Alana Urbanka.