Bezpiecznie do celu z PPG

Pod koniec semestru letniego 2022/23 studenci inżynierii bezpieczeństwa uczestniczyli w wizycie studyjnej w fabryce farb PPG Deco Polska we Wrocławiu.

Celem spotkania było poznanie, jak w praktyce funkcjonują elementy systemu „człowiek-technika-środowisko”. Warto było „od kuchni” zobaczyć organizację pracy, zabezpieczenia i czujniki, jak powstają karty charakterystyki substancji niebezpiecznych, oznakowanie obszarów szczególnie zagrożonych wybuchem oraz przebieg procesu produkcyjnego.  Studenci mieli też okazję do poznania ścieżek kariery pracowników odpowiadających za procesy technologiczne i bezpieczeństwo w fabryce.

Studenci studiów magisterskich poznali rozwiązania i wyzwania związane z bezpieczeństwem procesowym i organizacją procesu produkcyjnego z wykorzystaniem zasad Lean Manufacturing.

Wizyta studyjna zorganizowana była dla 3 grup. Dwie pierwsze dla studentów studiów inżynierskich, a trzecia dla przyszłych magistrów. Opiekunami grup byli dr hab. inż. Beata Malczewska (studia drugiego stopnia) oraz dr hab. inż. Paweł Lochyński, prof. UPWr (studia pierwszego stopnia). Gościnnie w wyjeździe uczestniczyła dr inż. Joanna Kazimierowicz z Politechniki Białostockiej, która odbywała staż dydaktyczny w Zakładzie Infrastruktury i Techniki Sanitarnej na naszym Wydziale.

Dziękujemy Działowi Technologii Procesowej z PPG za otwartość i przyjazną atmosferę podczas wizyty studyjnej, za oferty staży i upominki dla studentów oraz udostępnienie zdjęć.