Czterech studentów inżynierii środowiska na otrzymało STYPENDIA MATEMATYCZNE WROCŁAWIA

Celem STYPENDIUM MATEMATYCZNEGO, ustanowionego uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia z grudnia 2006 roku, jest popularyzacja nauki przedmiotów ścisłych wśród uczniów wrocławskich szkół

Michał Dudek, Mariusz Łopot, Rafał Niziołek i Rafał Żegadło, studenci inżynierii środowiska, otrzymają przez okres dziewięciu miesięcy stypendia w wysokości 300 zł miesięcznie. Znaleźli się w gronie 545 studentów, którym przyznano swoistą „premię” za wybór kierunku kształcenia. Najwięcej stypendystów studiuje na Politechnice Wrocławskiej (496), pozostali to studenci Uniwersytetu Wrocławskiego (32) i Akademii Ekonomicznej (13).

Mogą je otrzymywać studenci I roku, którzy ukończyli wrocławską szkołę ponadgimnazjalną, zdawali maturę na poziomie rozszerzonym i podjęli dalszą naukę na jednej z wrocławskich uczelni wyższych na jednym z kierunków ścisłych.

17.01.2008