Aktualności

Doktorat honoris causa Akademii Rolniczej w Krakowie dla prof. Stanisława Kostrzewy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
23 czerwca w Auli Centrum Kongresowego Akademii Rolniczej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa prof. Stanisławowi Kostrzewie

W wydawnictwie, wydanym z okazji uroczystości, możemy przeczytać:

Liczne i żywe są kontakty Profesora z Akademią Rolniczą w Krakowie. Współpraca z Wydziałem Inżynierii Środowiska i Geodezji datuje się od lat 70. ubiegłego wieku. Zapoczątkowała ja zbieżność tematyki badawczej i zainteresowanie wynikami badań dr. inż. S. Kostrzewy dotyczących problematyki drenowania, pracowników ówczesnej Katedry Melioracji Rolnych i Leśnych. W latach późniejszych współpraca wyrażała się wymianą doświadczeń i konsultacjami dotyczącymi zagadnień metodycznych. Innym ważnym doświadczeniem i osiągnięciem współpracy było kierowanie przez prof. S. Kostrzewę sekcją tematyczną centralnie koordynowanego przez Katedrę Melioracji Rolnych i Leśnych AR w Krakowie ogólnopolskiego projektu badawczego, w realizacji którego uczestniczyli pracownicy naukowo-dydaktyczni jednoimiennych katedr i wydziałów krajowych uczelni rolniczych.

Za aktywną i owocną współpracę Akademia Rolnicza im. H. Kołłątaja w Krakowie nadała prof. S. Kostrzewie medal pamiątkowy 100-lecia Uniwersyteckich Studiów Rolniczych w Polsce oraz medal pamiątkowy uczelni, a długoletnią współpracę naukowa i zasługi dla rozwoju Wydziału Inżynierii Środowiska i geodezji AR w Krakowie został uhonorowany Złotym Medalem z okazji jubileuszu 40-lecia wydziału.

Przedstawione osiągnięcia i fakty z naukowego życiorysu prof. S. Kostrzewy nakreślają jego sylwetkę jako naukowca wielkiego formatu, talentu i pomysłowości, nieprzeciętnie uzdolnionego organizatora, wspaniałego wychowawcę młodzieży, wreszcie człowieka o tytanicznej pracowitości, którego postać i osiągnięcia we wszystkich obszarach spełniają wysokie wymagania stawiane kandydatom do najwyższej godności doktora honoris causa, którą nadaje uczelnia wyższa.

Powrót
23.06.2005
Głos Uczelni