Drugi rocznik absolwentów polsko-chińskich studiów otrzymał dyplomy

W Hunan Agricultural University w Changsha City w dniu 28 czerwca 2017 r. odbyła sie uroczystość wręczenia polskich i chińskich dyplomów magisterskich przez rektora prof. Tadeusza Trziszkę i prezydenta prof. Fu Shaohui

Dyplom odebrało 15 osób – 11 absolwentów chińskich i 4 absolwentki polskie. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, a rozpoczęła się od odegranie hymnów Polski i Chin. W skład delegacji na uroczystość oprócz rektora prof. Tadeusza Trziszki wchodzili: prorektor ds studenckich i edukacji prof. Józef Sowiński oraz prof. Jerzy Sobota, twórca tych studiów.

Wcześniej w Polsce trzy studentki obroniły prace magisterskie i dyplomy otrzymają w Polsce, jeden student przełożył obronę pracy magisterskiej. Studentki, które kończyły studia w Hunan Agricultural University w Changsha znalazły już pracę w Chinach.

studia_pl-ch_ii_rocznik_02.jpg

Polsko-chińskie studia na kierunku architektura krajobrazu w specjalności Chinese and Polish Traditions in Shaping of Landscape uruchomiono w 2014 roku i aktualnie czwarty rocznik skończył pierwszy semestr studiów w Polsce. Studia trwają 4 semestry, przy czym studenci chińscy przebywają w Polsce rok (pierwszy i drugi semestr), a studenci polscy także rok (drugi i trzeci semestr) w Chinach. Czwarty semestr studenci mogą realizować w wybranym przez siebie kraju. W planach jest rozszerzenie tych studiów dla studentów innych uczelni w kraju.

studia_pl-ch_ii_rocznik_03.jpg

JS