Drugi rocznik absolwentów wspólnych polsko-chińskich studiów

Egzaminy magisterskie przed polsko-chińską komisją odbyły się w dniu 9 lutego 2017 w Centrum Geo-Info-Hydro

Jest to już drugi rocznik absolwentów wspólnych polsko-chińskich studiów II stopnia na kierunku architektura krajobrazu, specjalność Polish and Chionese traditions in sheaping of landscape.

Przybyła na naszą uczelnię delegacja Hunan Agricultural University (HAU) z Changsha w składzie:

1. Mr. He Jianhua, vice dean of Graduate School, responsible for the communication on the double degree conferring and training.
  2. Ms. Mao Youchun, director of Degree Office of Graduate School, responsible for the communication on the double degree conferring and training.
  3. Mr. Lv Changping, associate professor of Ornamental Horticulture Department, responsible for the communication on the thesis defense and the double degree in ornamental horticulture.
  4. Ms. Gan Dexin, professor of Horticulture and Landscape College, responsible for the communication on the thesis defense and the double degree in landscape architecture.
  5. Ms. Zhou Zhanxi, lecturer of Horticulture and Landscape College

grupowe.jpg

Oprócz udziału w egzaminie, prowadziła rozmowy dotyczące zmian w programie studiów podwójnego dyplomu. Polskiej stronie przewodniczył dziekan prof. Bernard Kontny oraz członkowie komisji dziekańskiej ds. tych studiów: prof. Beata Raszka, prof. Jerzy Sobota, dr hab. Irena Niedźwiecka-Filipiak, dr Marta Weber-Siwirska, dr Łukasz Pardela i dr Joanna Markowska. Rozmowy dotyczyły także możliwości współpracy naukowej, które były szczegółowo dyskutowane z pracownikami Instytutu Architektury Krajobrazu. Egzamin-obrona prac magisterskich tego rocznika odbędzie się także w Changsha w czerwcu tego roku. Także w czerwcu tego roku zostaną wręczone dyplomy obu uczelni w Changsha. Dyplomy polskie, zgodnie z ustaleniami poczynionymi w ubiegłym roku podczas wizyty prezydenta HAU, wręczy rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Tadeusz Trziszka oraz prodziekan ds kierunku architektura krajobrazu na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji – prof. Beata Raszka.

10.02.2017