Dzieci budują mosty

W maju i czerwcu 2013 roku w Laboratorium Technologii Materiałów i Konstrukcji Budowlanych Instytutu Budownictwa, w ramach współpracy z Uniwersytetem Dzieci, odbyły się warsztaty pod tytułem „Jak zbudować wytrzymały most?”

W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Mali studenci poznawali różne rodzaje mostów, budowali z kartonu modele i sprawdzali ich nośność oraz zastanawiali się, od czego ta nośność zależy. Było dużo pracy i dużo zabawy. W drugiej części zajęć dzieci budowały swój własny most – z prawdziwych materiałów. Ta część warsztatów była szczególnie emocjonująca. Powstało wiele pięknych i wytrzymałych konstrukcji. Na zakończenie uczestnicy zajęć rysowali zbudowane mosty i stemplowali na nich kontury lokomotywy z wagonami.

W ramach eksperymentu podobne zajęcia zorganizowano dla studentów trzeciego roku kierunku budownictwo. Okazało się, że chęć do zabawy wcale nie mija wraz z wiekiem – studenci natychmiast zaakceptowali formułę zajęć i z entuzjazmem zabrali się do budowy mostów.

Prowadzący: dr inż. Wojciech Kilian, mgr inż. Agata Włóka.

dzieci_buduja_mosty.jpg

27.06.2013