Aktualności

Dziedzictwo przyrodnicze

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Studenci III roku architektury krajobrazu, w ramach zajęć z przedmiotu „Dziedzictwo przyrodnicze”, uczestniczyli w wyjazdach terenowych do cennych przyrodniczo miejsc Dolnego Śląska, objętych m.in. obszarowymi formami ochrony przyrody

Obserwując i analizując walory przyrody ożywionej i nieożywionej. W rejonie Kotła Małego Stawu studenci zapoznali się z walorami przyrodniczymi Karkonoskiego Parku Narodowego (w szczególności piętrowym układem roślinności Sudetów, endemitami i reliktami polodowcowymi), a w rejonie Szczelińca Wielkiego z walorami przyrodniczymi Parku Narodowego Gór Stołowych (w szczególności geologicznymi i geomorfologicznymi).

W rejonie Masywu Ślęzy (park krajobrazowy i rezerwat przyrody) analizowali walory przyrodniczo-kulturowe, m.in. ślady dawnych kultur Dolnego Śląska. Natomiast na zajęciach w Arboretum w Wojsławicach studenci poznawali gatunki chronione i indywidualne formy ochrony przyrody w postaci pomników przyrody oraz skały Dolnego Śląska prezentowane w Georetum. Wyjazdy terenowe odbyły się pod opieką dr hab. inż. Bartosza Jaweckiego i dr inż. Janusza Gubańskiego.

dziedzictwo_przyrodnicze_01.jpg

dziedzictwo_przyrodnicze_02.jpg

dziedzictwo_przyrodnicze_03.jpg

dziedzictwo_przyrodnicze_04.jpg

Powrót
13.05.2019
Głos Uczelni