Dzień Aktywności Studenckiej

Tegoroczny Dzień Aktywności Studenckiej okazał się sukcesem Studenckiego Koła Naukowego Planowania Przestrzennego PUZZLE, które wzbudziło największe zainteresowanie uczestników DAS'u oraz zdobyło uznanie jury, zdobywając tym samym I miejsce w konkursie na najlepsze stanowisko oraz jego obsługę.

skn-puzzle-logo.jpg

W tym roku „PUZZEL schował się w cień”, gdzie w półmroku członkowie koła prezentowali możliwości interaktywnej stacji naukowo-badawczej – SandyStation. Jej budowa była możliwa dzięki zaangażowaniu oraz uporowi członków koła, ale także dzięki pomocy partnerów i sponsorów projektu (SandyStation, Optimus, FotonArt, HD-Print).

skn_pp_puzzle.jpg

SandyStation pozwala na całkowicie nowe doświadczenie korzystania z piaskownicy i przekracza dotychczasowe granice kreatywności i zabawy. Cyfrowa projekcja oraz efekty 3D pozwalają na budowę pięknego i kolorowego krajobrazu, który wygląda jak prawdziwy. Różnorodny wybór trybów symulacji tworzy szeroki zakres zabawy przy budowaniu rzek, gór czy wulkanów wyrzucających lawę.

skn-puzzle-volcanoes2.jpg

Trójwymiarowa mapa fizyczna oraz tryby symulacji powodzi czy erupcji wulkanów są idealną formą uatrakcyjnienia warsztatów edukacyjnych. Co więcej, innowacyjne i kreatywne narzędzie, jakim jest SandyStation, doskonale wpasowuje się w ideę zajęć w dziedzinie ochrony i kształtowania środowiska.

09.12.2015