Festiwal Nauki w Brwinowie

20-21 października 2016 r. odbył się XIII Rolniczy Festiwal Nauki, organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi a patronat medialny objęli: Rolniczy Magazyn Elektroniczny, Kultura Wsi, Zagadnienia Doradztwa Rolniczego, Wieś i Rolnictwo, Agroserwis, Farmer oraz portal farmer.pl. Patronat merytoryczny nad Festiwalem objął Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Pierwszego dnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyła się konferencja „Ochrona dziedzictwa kulturowego i niematerialnego polskiej wsi”. W drugim dniu festiwalu, w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbyła się konferencja „Woda w rolnictwie w okresie nowych wyzwań”, którą otworzył podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki. W czasie konferencji zwracano szczególną uwagę na problem stale zmniejszających się zapasów wody, przy jednoczesnym wzroście jej zużycia oraz wskazywano sposoby rozwiązania tych problemów.

W konferencji czynnie uczestniczyli pracownicy Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w składzie: prof. Stanisław Kostrzewa, prof. Romuald Żmuda, prof. Mirosław Wiatkowski, dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak, dr inż. Jan Kazak i mgr inż. Łukasz Gruss.

Referaty wygłoszone przez naszych pracowników:

Stanisław Kostrzewa
prof. dr hab. inż. Stanisław Kostrzewa
Ewa Burszta-Adamiak
dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak
Jan Kazak
dr inż. Jan Kazak
Łukasz Gruss
mgr inż. Łukasz Gruss
Mirosław Wiatkowski
dr hab. inż. Mirosław Wiatkowski, prof. nadzw.
Romuald Żmuda
dr hab. inż. Romuald Żmuda, prof. nadzw.
od lewej: dyrektor CDR Jacek Węsierski, podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki

brwinow_uczestnicy_1.jpg

brwinow_uczestnicy_2.jpg

brwinow_uczestnicy_3.jpg