Finał II edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże

uniwersytet_betonu_uczestnicy.jpg

Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże jest ogólnopolskim projektem mającym na celu popularyzację wśród studentów zagadnień związanych z wytwarzaniem nowoczesnych materiałów budowlanych. Projekt skierowany jest do studentów ostatnich lat kierunku budownictwo wszystkich uczelni technicznych w Polsce.

W zakończonej w maju 2014 r. II edycji Uniwersytetu Betonu wzięły udział 23 uczelnie wyższe. Uniwersytet Przyrodniczy reprezentowany był przez zespół studentów kierunku budownictwo w składzie: Agnieszka Kapała, Aleksandra Kiljańska, Małgorzata Kurzeja, Rafał Chmiel, Paweł Huć, Marek Hudyma, Marcin Kaczmarek, Jacek Lachnik, Dawid Niwa, Łukasz Szczepański, Michał Kołodziejski, Mateusz Kozok.

Opiekunami naukowymi byli mgr inż. Agata Włóka i dr inż. Robert Świerzko z Instytutu Budownictwa.

uniwersytet_betonu_wreczenie_dyplomu.jpg
Fot. Wręczenie dyplomu prowadzącym przez prezesa zarządu
Górażdże Cement Andrzeja Balcerka

Biorący udział w zajęciach Uniwersytetu Betonu studenci mieli możliwość uczestnictwa w cyklu wykładów wygłaszanych przez branżowych specjalistów oraz czołowych przedstawicieli nauki. Poza zajęciami teoretycznymi studenci brali także udział w wycieczkach technicznych zorganizowanych do wiodących zakładów produkcyjnych związanych z produkcją betonu i cementu takich jak ZPB Kaczmarek, Przmiałownia Ekocem, czy jedna z największych i najnowocześniejszych w Europie Cementownia Górażdże.

Cykl zajęć Uniwersytetu Betonu zakończony był konkursem zespołowym, którego tematem było zaprojektowanie betonu lekkiego o jak największej wytrzymałości i jak najmniejszej gęstości oraz konkursem indywidualnym z wiedzy o technologii betonu i Grupie Górażdże.

W konkursie indywidualnym Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu reprezentował Rafał Chmiel student V roku kierunku Budownictwo.

uniwersytet_betonu_konkurs_indywidualny.jpg
Fot. Konkurs indywidualny prowadzony przed Piotra Bałtroczyka