Geokompozyty nagrodzone

Geokompozyty nagrodzone Grand Prix INFRAEKO 2014 za najlepsze rozwiązanie, technologię, wdrożenie lub zrealizowany projekt

W dniach 29-30 maja 2014 odbyła się w Krakowie IV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna nt. "Nowoczesne miasta. Infrastruktura i środowisko" INFRAEKO 2014 zorganizowana przez Katedrę Infrastruktury i Ekorozwoju Politechniki Rzeszowskiej. W konferencji wzięli udział przedstawiciele środowiska naukowego, firmy branży komunalnej, projektanci, inwestorzy i zarządzający infrastrukturą komunalną.

infraeko_01.jpg

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przedstawili między innymi referat: Przemysław Bąbelewski, Jolanta Dąbrowska, Daniel Garlikowski, Krzysztof Lejcuś, Katarzyna Wróblewska - Zastosowanie geokompozytów sorbujących wodę do wspomagania wegetacji roślin w przestrzeni miejskiej.

Geokompozyty sorbujące wodę zdobyły Grand Prix w konkursie INFRAEKO 2014 na najlepsze rozwiązanie, technologię, wdrożenie lub zrealizowany projekt.

infraeko_02.jpg

W reprezentacyjnej sali Pałacu Wielopolskich w Krakowie, gdzie ma siedzibę Urząd Miasta Krakowa nagrodę główną z rąk Przewodniczącego Komitetu Naukowego prof. dr hab. inż. Józefa Dziopaka oraz Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego dr hab. inż. Daniela Słysia, prof. PRz odebrała dr inż. Jolanta Dąbrowska.

Krzysztof Lejcuś

02.06.2014