GIS Day 2014

GIS Day 2014 na Uniwersytecie Przyrodniczym pod hasłem „Skanujemy świat” zgromadził rekordową liczbę uczestników. Wykładom przysłuchiwało się ponad 500 uczniów z dolnośląskich szkół.

Kilkaset osób wzięło udział w GIS Day na naszym Uniwersytecie. Studenci Koła Naukowego Geoinformatyki w czasie sesji wykładowej zaprezentowali cztery projekty nad którymi pracowali w ostatnich miesiącach. Dotyczyły one zastosowań skanowania lotniczego i zdjęć z UAV w pozyskiwaniu danych przestrzennych i kontroli istniejącego zasobu. Jedna ze studentek zaprezentowała też własną aplikację do raportowania zdarzeń w przestrzeni miejskiej. Reprezentanci wiodących firm pokazali najnowsze rozwiązania technologiczne w skanowaniu laserowym oraz GIS’ie on-line. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach GIS, modelowania 3D oraz pokazach sprzętu pomiarowego.

GIS Day na UPWr

19.11.2014