Grant Finansowy dla Studenckiego Koła Naukowego Planowania Przestrzennego PUZZLE

Studenckie Koło Naukowe Planowania Przestrzennego PUZZLE, działające przy Instytucie Gospodarki Przestrzennej UPWr, uzyskało finansowanie dla projektu Green Inclusion w ramach Funduszu Aktywności Studenckich prowadzonego przez Wrocławskie Centrum Akademickie

Fundusz Aktywności Studenckiej jest programem adresowanym przede wszystkim do kół naukowych i organizacji studenckich działających przy wrocławskich uczelniach, a jego celem jest wsparcie finansowe najbardziej kreatywnych i ambitnych projektów studenckich.

Projekt SKN PP PUZZLE jest jednym spośród 25 projektów, które uzyskały dofinansowanie. Zakłada włączenie społeczności lokalnej w proces projektowania nowej zielonej przestrzeni przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grunwaldzkiej we Wrocławiu. We współpracy z firmą Land Arch Design, studenci SKN PP PUZZLE przygotują koncepcję oraz zrealizują zielony skwer dostępny dla seniorów. W trakcie realizacji projektu przeprowadzone zostaną również badania dotyczące oceny nagrzewania się powierzchni oraz oceny wskaźnikowej powierzchni biologicznie czynnej. Całość zwieńczy integrujący piknik międzypokoleniowy, na którym zaprezentowane zostaną efekty realizacji koncepcji i wyniki przeprowadzonych badań.

21.07.2020