II Zimowa Szkoła Modelarzy

Członkowie SKN Hydrologów i Hydrotechników oraz studenci kierunków inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria środowiska mieli okazję podnieść swoje umiejętności związane z użytkowaniem oprogramowania ArcMap oraz RStudio w II Zimowej Szkole Modelarzy

W dniach 14-17.02.2019 odbyła się druga edycja Zimowej Szkoły Modelarzy. Na czterodniowych warsztatach w Lubachowie studenci pod opieką dr. inż. Radosława Stodolaka, mgr. inż. Arkadiusza Głogowskiego oraz mgr. inż. Jeremiego Barana zgłębiali arkana programów ArcGIS wykorzystywanego do tworzenia map oraz przeprowadzania analiz przestrzennych, a także RStudio – oprogramowania służącego w tym przypadku do pozyskiwania dużych ilości danych meteorologicznych oraz ich wstępnej obróbki.

lubachow_02.jpg

Czymże jednak byłby wyjazd SKN Hydrologów i Hydrotechników bez zwiedzania obiektów hydrotechnicznych! Tym razem studenci mieli okazję podziwiać zaporę wodną w Lubachowie. Zapora ta została zbudowana na rzece Bystrzycy i oddano ją do użytku w 1914 roku. Zbiornik Lubachowski pełni funkcję retencyjną oraz rekreacyjną.

lubachow_03.jpg

Mamy nadzieję, że studenci nie tylko pogłębiali swoją wiedzę, ale również świetnie się bawili. Liczymy na ich udział w kolejnych edycjach tego wspaniałego wydarzenia.