Aktualności

Inżynieria krajobrazu w terenie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Studentki i studenci Architektury krajobrazu (2 rok USM) 18 października 2019 r. zdobywali wiedzę z zakresu inżynierii krajobrazu w trakcie zajęć terenowych Strzegomiu

Studentki i studenci Architektury krajobrazu (2 rok USM) 18 października 2019 r. zdobywali wiedzę z zakresu inżynierii krajobrazu w trakcie zajęć terenowych Strzegomiu, odwiedzając:

  • Kopalnie surowców ilastych, w szczególności glin ogniotrwałych w miejscowości Rusko koło Jaroszowa,
  • Kopalnie granitu „Kwarc” w Kostrzy,
  • Nieczynny kamieniołom bazaltu w Strzegomiu.

Każdy z obiektów posłużył do omówienia innych zjawisk związanych z wydobyciem oraz prowadzoną lub planowaną rekultywacją. Po kopalniach oprowadzali nas wykwalifikowani pracownicy, omawiając prowadzone prace, zwracając uwagę na istniejące problemy wydobywcze oraz środowiskowe. W nieczynnym kamieniołomie bazaltu, Fundacja „Bazalt” opiekująca się tym obszarem zaprosiła uczestników wyjazdu na ognisko z pieczeniem kiełbasek, przy którym dyskutowano o możliwych kierunkach zagospodarowania tego obiektu.

Korzystając z okazji odwiedzin w Granitowym sercu Polski (bo tak promuje się Strzegom) studentki i studenci poznali technologię pracy zakładu kamieniarskiego w firmie „Granex”, a także asortyment dostępnych elementów wykonanych z kamienia w hurtowni Al- Granit.

Wyjazd terenowy został sfinansowany ze środków Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji, a zorganizowany został we współpracy z Fundacją „Bazalt”. Ze strony uczelni wyjazd prowadzili dr inż. hab. Bartosz Jaweck, prof. UPWr oraz dr inż. Katarzyna Tokarczyk-Dorociak.

Autorami zdjęć są mgr Agnieszka Jakóbiak i inż. Adam Kozłowski.

ak_w_terenie-01.jpg

ak_w_terenie-02.jpg

ak_w_terenie-03.jpg

ak_w_terenie-04.jpg

ak_w_terenie-05.jpg

ak_w_terenie-06.jpg

ak_w_terenie-07.jpg

ak_w_terenie-08.jpg

ak_w_terenie-09.jpg

Powrót
18.10.2019
Głos Uczelni