Aktualności

Jesteśmy mistrzami!

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
21-22 lipca członkowie Studenckiego Koła Naukowego Hydrologów i Hydrotechników mieli po raz kolejny okazje wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – XVI Mistrzostw Polski w Drezynowaniu, które miało miejsce w Jugowicach

Studenci przybyli na miejsce 20 lipca, żeby pomóc Sowiogórskiemu Bractwu Kolejowemu zorganizować całą imprezę. Stowarzyszenie jest organizacją non profit, a ich celem jest ochrona linii kolejowej 285 przed likwidacją, której trasa prowadzi z Wrocławia do Jedliny Zdrój. Impreza była doskonałą okazją, żeby poznać pasjonatów kolei nie tylko z naszego kraju, ale również z całej Europy!

21 lipca odbyły się zawody, w których mógł wziąć udział każdy zainteresowany. Podzielone one zostały na sześć kategorii: open, rodzinną, dziecięcą, kobiecą, VIP i dla twardzieli. Dystans jak trzeba było pokonać to 2x200 m oraz 1100 m w kategorii dla twardzieli. Członkowie i sympatycy SKN Hydrologów i Hydrotechników wzięli udział w zawodach i to z jakim skutkiem!

Drużyna kobiet o pięknej nazwie Hydroduo w składzie Monika Wajs i Daria Wójciak zajęła 3 miejsce z czasem 1:46:22 min!

Drużyna open o nazwie Potrójna całka nieoznaczona w składzie Michał Grzelak i Piotr Kazimierczak zajęła 1 miejsce z czasem 1:15:13! Co więcej pokonali swoich odwiecznych rywali – drużynę Pociąg Widmo!

22 lipca był dniem przeznaczonym do rekreacyjnych przejazdów drezynami o napędzie ręcznym, jak i spalinowymi. Mistrzostwa były wspaniałą okazją do wspólnej integracji oraz zdrowej rywalizacji. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. To dzięki wieloletniej współpracy i przyjaźni zawiązanej w kole JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI! W imieniu Sowiogórskiego Bractwa Kolejowego zapraszamy już dziś na przyszłoroczną edycję mistrzostw na której nie zabraknie i nas!