Jubileusz Prof. Wiesława Buczkowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

22 stycznia 2016 r. miała miejsce w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu uroczystość z okazji jubileuszu 70 urodzin i 47 lat pracy dydaktyczno-naukowej prof. dr hab. inż. Wiesława Buczkowskiego

Prof. dr hab. inż. Wiesław Buczkowski jest pracownikiem i absolwentem Instytutu Budownictwa i Geoinzynierii na bratnim Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego kariera naukowa wiodła także przez nasz wydział, na którym w 1977 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych. Habilitował się w Politechnice Poznańskiej.

buczkowski_4.jpg

Procedurę przyznania tytułu naukowego profesora przeprowadziła Rada Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. Przez kilka lat prof. Buczkowski prowadził zajęcia na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW. Był promotorem 3 doktorantów oraz ponad 100 magistrantów i około 70 inżynierów.

buczkowski_3.jpg

Jest cenionym w kraju specjalistą z zakresu wymiarowania zbiorników, ustrojów płytowych i studni opuszczanych. W kraju prof. Wiesław Buczkowski jest znany przede wszystkim jako redaktor 4 tomu podręcznika Budownictwo ogólne. Konstrukcje budynków wydanego w 2009 roku przez wydawnictwo Arkady. Prof. Buczkowski jest autorem ponad 140 publikacji, 18 książek, podręczników i skryptów oraz imponującej liczby ponad 600 ekspertyz i opracowań naukowych i naukowo-technicznych do bezpośredniego wykorzystania w praktyce inżynierskiej. Jest znanym w regionie działaczem Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

buczkowski_5.jpg

W imieniu naszego wydziału życzenia jubilatowi złożył prof. Jerzy Sobota, który uczestniczył w seminarium z okazji tego jubileuszu.

buczkowski_2.jpg

25.01.2016