Jubileusz profesora Tejmuraza Gochitashvili z Tbilisi

W ubiegłym tygodniu w Tbilisi miały miejsce uroczystości związane z 10-leciem Georgian Oil and Gas Corporation połączone z 70-leciem urodzin profesora Tejmuraza Gochitashvili, wieloletniego pracownika Mining Institute of Georgian Academy of Science

W seminarium poświeconemu obu tym wydarzeniom uczestniczył minister i wiceministrowie Ministerstwa Energetyki Gruzji. Prof. Gochitashvili jest jedną z osób, które tworzyły wspomnianą korporację i od 10 lat zasiada w jej kierownictwie. Minister Energetyki za zasługi dla rozwoju energetyki w Gruzji odznaczył prof. T. Gochitashvili Medalem Honoru. Adres dziekana Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji z okazji 70-lecia urodzin prof. Gochitashvili wraz z grafiką Gmachu Głównego naszej uczelni przekazał jubilatowi podczas wystąpienia w czasie seminarium prof. Jerzy Sobota. W wystąpieniu tym przekazał także serdeczne życzenia od przyjaciół z naszego wydziału, z którymi pierwsze kontakty datują się od 1977 roku. Prof. Gochitashvili zawsze promuje nasz wydział w Gruzji i podczas swych wizyt w innych krajach. Jest ponad 20 lat członkiem stałym komitetu naukowego konferencji TRANSPORT AND SEDIMENTATION OF SOLID PARTICLES organizowanej przez wydział. Jego działania na rzecz wydziału zostały uhonorowane w roku 2006 medalem „Za zasługi dla Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”. Rektor naszej uczelni w 2011 roku przyznał Mu odznakę „Zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” w uznaniu zasług dla promocji naszej uczelni.

Zdjęcie z uroczystości jubileuszowej

10.10.2016