Konferencja „budowlańców” w Zielonej Górze

15-17.06.2016 odbyła się Międzynarodowa Konferencja – XIII The International Conference on Metal Structures, tym razem zorganizowana przez Uniwersytet Zielonogórski. Jest to konferencja cykliczna, która swój początek ma już w roku 1958

konferencja_zielona_gora.png

Mieliśmy okazję posłuchać wykładów m.in.: Professor J. Michael Rotter, Professor Milan Veljkovic, Professor Jiang Qian, Professor Johan V. Retief, Professor Tomasz W. Siwowski, Professor Krzysztof Żółtowski.

Sesje tematyczne tegorocznej konferencji to m.in.: Bridges; Steel – concrete composite structures; Buckling and effect of bracings; Dynamics, fatigue and seismic analyses; Joints and connections; Silos and tanks.

W sesji: Buckling and effect of bracings, został zaprezentowany artykuł autorów: K.Rykaluk & J.Szafran pt.: Diagonal bracing members of lattice towers – analytical versus experimental studies.

W sesji: Dynamics, fatigue and seismic analyses swoj artykuł zaprezentowali autorzy: A.Włóka, K.Pawłowski & R.Świerzko pt.: Concept of determination of the bearing capacity reserve for steel subject to long-term fatigue load used in structures in the event of fire.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu reprezentowała mgr inż. Agata Włóka z Instytutu Budownictwa.

konferencja_zielona_gora_2.jpg

Więcej informacji o konferencji pod adresem: http://www.icms2016.uz.zgora.pl/