Konferencja studencka na Łotwie

20-24 kwietnia 2016 roku, w Ratniekach k. Rygi odbyła się studencka konferencja pod hasłem „Sustainable Development of Communities On Music Festival LABA DABA case”

Konferencja ta odbyła się pod patronatem Baltic University Programme, sieci zrzeszającej uniwersytety z krajów zlewiska morza Bałtyckiego. Wśród uczestników znalazło się czworo reprezentantów naszego wydziału, studenci kierunku Inżynieria i Gospodarka Wodna – Elżbieta Tkaczyk i Paweł Bogusz, oraz studenci kierunku Gospodarka Przestrzenna – Iga Michalak i Jakub Stasiak.

konf_w_ratniekach_poster.jpg

W trakcie konferencji studenci przedstawili postery na wybrane wcześniej tematy. Brali także udział w projektach, których wyniki prezentowali w ostatnim dniu konferencji. Studenci zwiedzili także browar Valmiermuiža, który w swej działalności stara się stosować do zasad zrównoważonego rozwoju. Brali oni także udział w warsztatach na Vidzeme University of Applied Sciences w miejscowości Valmiera.

konf_w_ratniekach_prezentacja.jpg

W ostatnim dniu konferencji odbyła się sesja studencka prowadzona przez Pawła Bogusza, podczas której odbył się parlament studentów. Wybrano nowego przedstawiciela studentów do rady Programu na następną kadencję.

Poza ważnymi wartościami dydaktycznymi, w trakcie konferencji zapewniono studentom także niezwykle ciekawą formę rozrywki w postaci spotkania z folklorem łotewskim. Studenci zapoznali się z tradycyjną muzyką i tańcami łotewskimi. Wszystkim dopisywały cudowne nastroje. W dniu pożegnania wielu roniło łzy, a przyjaźnie zawiązane w trakcie konferencji z pewnością okażą się trwałe.

konf_w_ratniekach_wspolne2.jpg

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach Baltic University Programme udziela mgr Marta Sylla (kontakt: marta.sylla@up.wroc.pl). Zapraszamy wszystkich studentów do udziału w innych aktywnościach oferowanych przez Baltic University Programme. Naprawdę warto!

25.04.2016