Aktualności

Krzysztof Sośnica – jednym z pięciu laureatów dorocznej „Nagrody Metropolity Wrocławskiego”

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Doroczne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego było okazją do wyróżnienia pięciu studentów wrocławskich uczelni wyższych „Nagrodą Metropolity Wrocławskiego”.

 W tym roku laureatami zostali: Olga Czernikow (studentka I roku serbistyki i bohemistyki na wydziale filologii słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego), Monika Mielcarek (studentka VI roku na wydziale lekarskim Akademii Medycznej), Piotr Herbut (student III roku na wydziale elektroniki i mikrosystemów i fotoniki Politechniki Wrocławskiej), Krzysztof Sośnica (student IV roku geodezji i kartografii na Uniwersytecie Przyrodniczym), Maciej Żmuda (student III roku stosunków międzynarodowych na Akademii Ekonomicznej). Nagrody w wysokości 5 tys. zł i dyplomy gratulacyjne odebrali z rąk abp. Mariana Gołębiewskiego i ks. prof. Waldemara Irka – rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego, który przewodniczył kapitule nagrody.

Krzysztof Sośnica odbiera nagrodę

O przyznaniu „Nagrody Metropolity Wrocławskiego” decyduje kapituła na podstawie wniosków składanych przez uczelnie. W tym roku zostało przedstawionych 56 kandydatów. Kryterium wyboru były wysokie kwalifikacje i kompetencje zdobyte podczas dotychczasowych studiów, które wyrażają się m.in. w wysokiej średniej ocen w minionych latach akademickich. Kapituła brała także pod uwagę zaangażowanie społeczne zaproponowanych studentów. Krzysztof Sośnica, student IV roku geodezji i kartografii, był jednym z czterech kandydatów zgłoszonych przez Uniwersytet Przyrodniczy.

Krzysztof Sośnica uzyskał najwyższa średnią ocen na geodezji i kartografii (4,85 ze wszystkich lat studiów i 4,9 za ubiegły rok akademicki), brał aktywny udział w pracach Studenckiego Koła Naukowego Geodetów, uczestniczył w dwóch międzynarodowych konferencjach naukowych, gdzie wygłosił dwa referaty i prezentował pracę w formie posteru, a także brał udział w pracach badawczych Instytutu Geodezji i Geoinformatyki związanych z tworzeniem pomocy naukowych dla niewidomych dzieci.

Powrót
06.01.2008
Głos Uczelni