Międzynarodowa Letnia Szkoła dla Studentów Budownictwa

W dniu 3 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej organizowanej przez Instytut Budownictwa i współorganizowana przez Uniwersytet Tras-os-Montes i Alto Douro z Portugalii oraz Łotewski Uniwersytet Przyrodniczy. Szkoła będzie trwać przez dwa tygodnie i odbywać się w dwóch lokalizacjach: prace terenowe w Karpaczu oraz prace laboratoryjne we Wrocławiu

Uczestnicy to 15 studentów kierunku budownictwa w liczbie po pięć osób z każdej uczelni. Głównymi celami szkoły jest zdobywanie przez uczestników praktycznej wiedzy inżynierskiej dotyczącej metod wykonywania oceny stanu technicznego obiektów budowlanych, metod zabezpieczania, naprawiania i wzmacniania elementów budowlanych, metod renowacji obiektów budowlanych, określania podstawowych cech materiałów budowlanych, zachowania lub poprawy relacji istniejących pomiędzy obiektem a środowiskiem. W kolejnych latach szkoła odbędzie się w Portugalii a następnie na Łotwie.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na stronie: https://www.facebook.com/International-Summer-School-for-Building-Engineering-Students-1972450656322893/

07.07.2017