Międzynarodowe Spotkanie Studentów Geodezji (IGSM 2024) w Sofii (Bułgaria)

W okresie od 12 do 18 maja 2024 roku w Sofii (Bułgaria) miało miejsce 36. Międzynarodowe Spotkanie Studentów Geodezji – (36th International Geodetic Student Meeting – IGSM).

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu reprezentowało pięć studentek ze Studenckiego Koła Naukowego Geodetów: Hanna Romanik, Julia Piszak, Emilia Biczel, Michaela Szłapa i Antonina Wacławowicz. Studentki zaprezentowały trzy postery, które dotyczyły realizowanych projektów:

• NaviUp „Website for indoor navigation in buildings of the University of Environmental and Life Sciences”,
  • EPOS-PL+ „Geodetic Monitoring of Surface Deformations in the Upper Silesian Coal Basin Area”,
  • AST „Around Wrocław with backpack – Promoting the Bronisław Turon Long-Distance Trail among Wrocław Residents”.
studentki prezentują swoje postery
Fot. Archiwum prywatne

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu interesujących prelekcji i „Open Forum” czyli wymiany doświadczeń zawodowych z działającymi w różnych branżach geodetami z innych krajów, zwiedzali najstarsze miasto w Europie (Plovdiv) oraz wzięli udział w czterech warsztatach zatytułowanych:

• Detection of co-seismix deformation of the Earth's crust for the territory of the balcan peninsula based on SAR data,
  • Sustainableland use (or how sustainable are the green technologies),
  • Modern trends and future of cartography,
  • Indoor positioning systems.
studentki robią notatki podczas prelekcji
Fot. archiwum prywate