Mobilność w ramach programu Erasmus+

13-17 lutego 2017 roku dr inż. Zofia Zięba z Instytutu Budownictwa gościła na Uniwersytecie De Tras-Os-Montes E Alto Douro, Vila Real w Portugalii, gdzie w ramach programu Erasmus+ wygłosiła cykl wykładów o tematyce związanej z geotechniką

Wyjazd był także okazją do promowania Uniwersytetu Przyrodniczego i zachęcania portugalskich studentów do studiowania na Naszej Uczelni. Jedno z wystąpień poświęcone było prezentacji Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, a w tym Instytutu Budownictwa, ze szczególnym naciskiem na nowoczesne wyposażenie Laboratorium Badań Geotechnicznych.

Ponadto, prowadzone były rozmowy dotyczące rozwoju dotychczasowej współpracy obejmującej współorganizację cyklicznej Międzynarodowej Konferencji Trwałość i Bezpieczeństwo Budowli ICOSADOS (http://icosados.com/), której kolejna edycja odbędzie się w 2018 roku na Łotewskim Uniwersytecie Przyrodniczym w Jełgawie.

Zofia Zięba ze studentami. Nad nimi napis Erasmus+

20.02.2017