Nagroda dla mgr inż. Krzysztofa Wolskiego

22 września 2016 roku w Centrum Wodnym SGGW w Warszawie podczas sesji otwierającej II Konferencję Naukowo-Techniczną Stowarzyszenia Hydrologów Polskich pt. „Hydrologia zlewni zurbanizowanych”, zostały ogłoszone wyniki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu im. Kazimierza Dębskiego na najlepszą pracę dyplomową z hydrologii

Tytuł laureata oraz III miejsce uzyskał ubiegłoroczny absolwent kierunku inżynieria środowiska, mgr inż. Krzysztof Wolski za pracę magisterską pt. „Zagrożenie powodziowe w Kotlinie Wałbrzyskiej, Libereckiej i Mieroszowskiej”, której promotorem była dr inż. Dorota Olearczyk.

Konkurs ogłaszany jest corocznie przez Stowarzyszenie Hydrologów Polskich i ma za zadanie promowanie wysokiego poziomu merytorycznego prac dyplomowych stosujących najnowsze metody badawcze i obliczeniowe w hydrologii.

Wyróżniona praca dotyczy oceny zagrożenia powodziowego w wybranych kotlinach na terenie Polski i Czech. W pracy zastosowano szeroki zakres metod hydrologicznych służących do wyznaczania przepływów maksymalnych w oparciu o wzory empiryczne, jak i statystyczne metody określania przepływów maksymalnych w zlewniach kontrolowanych. Wynikiem pracy były obliczenia wskaźników hydrologicznych, oddających zagrożenie powodziowe na analizowanym obszarze.

Niezaprzeczalny wpływ na jakość wyróżnionej pracy miało podejście, wsparcie oraz bezcenne doświadczenie, jakim wykazywała się Promotor – dr inż. Dorota Olearczyk. Niestety była to ostatnia praca magisterska napisana w całości pod Jej kierunkiem. Pani Doktor zmarła 27 lutego 2016 roku.

Mgr inż. Krzysztof Wolski od tego roku jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To już drugi Laureat wywodzący się z naszego Wydziału, który w ciągu ostatnich dwóch lat zdobył punktowane miejsce w ramach tego prestiżowego konkursu.

23.09.2016