Nagroda dla SKN Planowania Przestrzennego PUZZLE

Członkinie SKN Planowania Przestrzennego PUZZLE zostały nagrodzone w ogólnopolskich studenckich warsztatach urbanistyczno-architektonicznych „Włócz się... po mieście” organizowanych na Politechnice Łódzkiej

Konferencja i warsztaty „Włócz się... po mieście” to inicjatywa członków Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej CIRKULA. Tegoroczna, czwarta edycja pn. „Włócz się po… Górnej” odbywała w dniach 25-27 kwietnia 2018 r. i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród studentów z całej Polski, a także łódzkich urzędników i aktywistów. Tematem konferencji i warsztatów była rewitalizacja oraz włączanie różnych grup interesariuszy, w tym studentów w proces rewitalizacji wybranego obszaru.

Członkinie SKN Planowania Przestrzennego PUZZLE
Źródło: SKN Planowania Przestrzennego Puzzle

Zadaniem międzyuczelnianych zespołów było przygotowanie koncepcji rewitalizacji dla obszaru po zachodniej stronie ulicy Piotrkowskiej z dawnym kompleksem należącym do Ludwika Geyera, tzw. “Czerwona fabryka”.

Zwycięskie koncepcje: Po lewej stronie miejsce 1, po prawej stronie – miejsce 2
Zwycięskie koncepcje: Po lewej stronie miejsce 1, po prawej stronie – miejsce 2.
Źródło: FB Włócz się po mieście – warsztaty urbanistyczno-architektoniczne

Międzyuczelniane zespoły projektowe, do których należały członkinie SKN PP Puzzle zajęły 1 (zespół, w skład którego wchodziła Karolina Birnaum) i 2 miejsce (zespół, w skład którego wchodziła Kinga Sawicka).

warsztaty
Źródło: SKN Planowania Przestrzennego Puzzle