Nagrody dla studentów architektury krajobrazu

15 lipca 2022 r. w Katedrze Architektury Krajobrazu odbyło się uroczyste wręczenie nagród studentom II st. kierunku architektura krajobrazu UPWr za przygotowanie koncepcji projektowych zagospodarowania parku w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Gminę Kłodzko reprezentowała m.in. Bożena Simlat (sekretarz Gminy Kłodzko), a Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – prof. UPWr Robert Kalbarczyk (kierownik Katedry Architektury Krajobrazu), prof. UPWr Irena Filipiak-Niedźwiecka, dr Anna Podolska, dr Justyna Rubaszek.

Komisja konkursu, w której brali udział: wójt Zbigniew Tur, pracownicy i radni gminy, sołtys, ksiądz, pracownicy OKSiR i OSP, a także przedstawiciele Katedry Architektury Krajobrazu, przyznała dwie nagrody.

Główną nagrodę – I miejsce – otrzymał zespół w składzie: Viktoria Dudar, Katarzyna Betkier, Aleksandra Łągiewska i Paulina Bilska.

II miejsce kapituła konkursowa przyznała zespołowi: Natalia Niedbała, Agata Jarmuszczak, Izabela Leszkiewicz i Monika Piesik.

Komisja przy ocenie złożonych koncepcji zagospodarowania parku brała pod uwagę nie tylko oryginalność koncepcji, funkcjonalność, etapowanie inwestycji, ale również kompozycję, rozwiązania przyrodnicze i zgodność z wytycznymi.

Koncepcje zagospodarowania parku zostały przygotowane pod kierunkiem prof. UPWr dr hab. inż. arch. Ireny Niedźwieckiej-Filipiak i dr inż. Anny Podolskiej.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

nagrody_dla_studentow_ak_01.jpg
Fot. Tomasz Lewandowski