Najatrakcyjniejsze stanowisko SKN Hydrologów i Hydrotechników

Studenckie Koło Naukowego Hydrologów i Hydrotechników zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie na najciekawsze stanowisko podczas tegorocznych Dni Aktywności Studenckiej, których XVI edycja odbyła się w dniu 6.12.2017 r.

stoisko_skn_hih_04.jpg

Hydrolodzy zachęcali do odwiedzenia stanowiska ulotkami, naklejkami i maskotką „Kropelką”, a na samym stanowisku demonstrowali działanie „fontanny laminarnej”, która skutecznie demonstrowała istotę zjawiska, w którym przepływ wody odbywający się poprzez dyszę wylotową pozostaje uwarstwiony. Innymi słowy cząstki cieczy poruszają się równolegle bez zakłóceń między warstwami.

stoisko_skn_hih_02.jpg

Poza tym, każdy mógł spróbować sił w pojedynku dwóch ramion hydraulicznych - robotów, których siłę napędową stanowiły…. strzykawki i woda w cienkich przewodach. Ramiona te, zostały zbudowane przez najmłodszych stażem członków Koła, z czego jesteśmy szczególnie dumni. Zawodnicy w tej części stanowiska musieli wykazać się umiejętnościami obsługi czterech dźwigni sterujących ramieniem i wykonać zlecone im zadanie, by zdobyć nagrodę w postaci ciastka i naklejki z logiem SKN Hydrologów i Hydrotechników.

stoisko_skn_hih_03.jpg

Oprócz tego na stanowisku prezentowane były film związane z aktywnością studentów między innymi z budowy modelu zapory ziemnej w Laboratorium Wodnym im. prof. Juliana Wołoszyna, a także z wyjazdów na Rajdy Hydrologa i Letnie Obozy Naukowe.

stoisko_skn_hih_01.jpg

SKN Hydrologów i Hydrotechników chce serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili Nasze stanowisko. Mamy szczerą nadzieję, że bawiliście się tak samo dobrze jak my! Jeśli udało nam się zainteresować Was prezentowaną tematyką - zapraszamy w nasze szeregi!

stoisko_skn_hih_06.jpg