Nasi we władzach Komitetów

Do Dziekana Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji prof. dra hab. inż. Bernarda Kontnego, dotarła kolejna informacja nobilitująca nasz Wydział w świecie krajowej nauki

W lutym bieżącego roku profesor Jarosław Bosy, z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki, został wybrany na wiceprzewodniczącego Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk, na kadencję 2016-2020. W kwietniu, profesor Mirosław Wiatkowski, z Instytutu Inżynierii Środowisk, został powołany na członka Komisji ds. Ochrony Powierzchni Ziemi Wyższego Urzędu Górniczego. Do osiągnięć tych dopisują się kolejne nominacje.

W połowie maja, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowopowstałego Komitetu Nauk Agronomicznych Polskiej Akademii Nauk. Z naszego Wydziału powołania na członków Komitetu odebrali: dr hab. inż. Elżbieta Bondar-Nowakowska, prof. nadzw. UPWr. z Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska, prof. dr hab. inż. Krzysztof Pulikowskiz Instytutu Inżynierii Środowiska oraz dr hab. inż. Romuald Żmuda, prof. nadzw. UPWr. z Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska. Osoby te zostały wybrane przez ogólnokrajową społeczność akademicką, reprezentującą dyscyplinę ochrona i kształtowanie środowiska.

zmuda.jpg

Będą nas reprezentować w kadencji 2015-2018. Ponadto profesor Romuald Żmuda w trakcie konstytuowania się władz Komitetu został powołany na członka Prezydium Komitetu. Przewodniczącym Komitetu Nauk Agronomicznych PAN został wybrany prof. dr hab. Gabriel Szczepan Łabanowski, jego zastępcą prof. dr hab. inż. Bohdan Dobrzański, a sekretarzem Komitetu wybrano prof. dra hab. inż. Józefa Mosieja. Spotkanie inauguracyjne wiązało się także z ustaleniem wewnętrznych jednostek organizacyjnych Komitetu. Przewodniczącym Sekcji Melioracji i Inżynierii Środowiska Rolniczego został wybrany dr hab. inż. Romuald Żmuda, prof. nadzw. UPWr.

30.05.2016