Nowa specjalność na Architekturze Krajobrazu

Architektura Zieleni we Wnętrzach to nowa, unikatowa w skali Polski specjalność na kierunku Architektura Krajobrazu, prowadzona przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu przy współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Absolwent dzięki zdobytej interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu architektury krajobrazu i architektury wnętrz oraz nabytym umiejętnościom praktycznym będzie mógł kształtować przestrzeń wewnątrz obiektów oraz w ich bezpośrednim otoczeniu dla potrzeb ludzi zgodnie z wymogami użytkowymi i cywilizacyjnymi, a także z możliwościami technicznymi, przy zachowaniu europejskiego dziedzictwa kultury.

Studia na specjalności Architektura Zieleni we Wnętrzach przygotowują absolwentów do podjęcia pracy m.in. w przedsiębiorstwach związanych z planowaniem i projektowaniem zieleni wewnątrz obiektów (aquaparkach, bankach, biurowcach, galeriach handlowych, hotelach, urzędach), firmach realizujących i pielęgnujących żyjące ściany i zielone dachy zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak również w apartamentowcach mieszkaniowych i domach jednorodzinnych, w firmach projektujących stylizacje i dekoracje florystyczne od niewielkich kompozycji do rozwiązań przestrzennych, a także w firmach przygotowujących wystawy i konkursy roślinne.

architektura_zieleni_fot_irena_niedzwiecka-filipiak.jpg
Fot. Dr hab. inż. arch. Irena Niedźwiedzka-Filipiak

Zatrudnienie możliwe jest również w przedsiębiorstwach związanych z projektowaniem i przygotowaniem wizualnej oprawy uroczystości i imprez według najnowszych trendów, projektowaniem obiektów meblowych i architektonicznych związanych z zielenią wnętrz i małą architekturą, w firmach zajmujących się opracowywaniem koncepcji plastycznej wnętrz, projektowaniem różnych sposobów i technik oświetlenia oraz poszczególnych sprzętów i urządzeń dla zieleni we wnętrzach, a także projektowaniem iluminacji obiektów architektonicznych.

Absolwent Architektury Zieleni we Wnętrzach jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia (magisterskich). Posiada również kompetencje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

04.06.2014