Nowe specjalności magisterskie kierunku budownictwo

Na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji zainaugurowano zajęcia dydaktyczne na nowych specjalnościach magisterskich kierunku budownictwo

W spotkaniu wśród zaproszonych gości obecni byli: dr Alfred Dubicki – dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Joanna Gustowska – dyrektor Regionalnego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu, dr Lech Poprawski – dyrektor biura programu „Odra 2006”, Bronisław Wosiek – przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, a także prof. Michał Mazurkiewicz – rektor, prof. Leszek Pływaczyk – prorektor ds. studenckich i nauczania, prof. Jerzy Sobota oraz dr hab. Elżbieta Bondar-Nowakowska – prodziekan kierunku budownictwo.

iksig.png

Uroczystość otworzył dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji prof. Andrzej Drabiński. Studenci nowych specjalności otrzymali indeksy, a zaproszeni goście wysłuchali dwóch wykładów – o programie „Odra 2006” mówił dr Lech Poprawski, dyrektor biura tego programu, natomiast uprawnienia do wykonywania zawodu inżyniera budownictwa były tematem wystąpienia Bronisława Wosika, przewodniczącego Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Nowe specjalności – infrastruktura obszarów wiejskich oraz budownictwo wodne, zostały utworzone z myślą o kształceniu kadr dla potrzeb gospodarki wodnej makroregionu południowo-zachodniego oraz wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich Dolnego Śląska.

26.02.2003