Od podróży studyjnej do górskiej akcji poszukiwawczej

30.05.2015 członkowie Studenckiego Naukowego Koła Inżynierii Bezpieczeństwa „Bezpiecznik” wraz z członkami Naukowego Koła Edukacji i Promocji Bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych uczestniczyli w podróży studyjnej. Podróż ta odbyła się w Sokolich Górach położonych w północno-zachodniej krawędzi Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. Jej celem było wspólne, praktyczne zgłębianie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania w górach. W trakcie górskiej wędrówki, w związku z upadkiem ze skał wspinającego się na nie turysty, studenci stali się obserwatorami akcji ratowniczej prowadzonej przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Sprowadzili też do pobliskiej miejscowości zagubionego psa Piksela (przez chwilę nazywanego Bezpiecznikiem), którego właścicielem był - jak się później na szczęście wyjaśniło - poszkodowany w wypadku na skałkach i przekazali go w ręce jego rodziny.

Wyjazd ten, jak relacjonują studenci, był bardzo ciekawy i zacieśnił jeszcze bardziej relacje z kolegami zaprzyjaźnionej Uczelni. Z kolei opiekunowie Kół Naukowych gratulują stanowczych i profesjonalnych zachowań a także umiejętności zorganizowania tego typu akcji. W ich zgodnej opinii podróż studyjna została zakończona nieplanowanym egzaminem praktycznym, który studenci zdali na 5! Gratulujemy!

Zdjęcie grupowe studentów Koła Inżynierii Bezpieczeństwa „Bezpiecznik”

01.06.2015