Aktualności

Podsumowanie wydarzeń związanych z obchodami Dnia Wody na Wydziale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
1 kwietnia na terenie wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji odbyła się gra fabularna „woda i praca”. Gra została zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Wody

Gra fabularna „woda i praca”

Celem gry była edukacja studentów i młodzieży w obszarze poszanowania naturalnych zasobów w szczególności wody. Dla zaproszonych gości przygotowano 50 punktów zlokalizowanych na terenie wydziału, głównie w laboratoriach. Na punktach uczestnicy gry, poruszając się w zespołach 6 osobowych, realizowali zadania przygotowane przez obsługę punktu. Zespoły, aby wygrać musiały rozwiązać jak najwięcej zadań (lista punktów w załączeniu). W większości laboratoriów nad bezpieczeństwem uczestników czuwali kierownicy laboratoriów, którzy też wspierali merytorycznie obsługę punktów tj. studentów z SKN Hydrologów i Hydrotechników. Gra zakończyła się wyłonieniem 3 zwycięskich zespołów. Nagrody przyznano za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania wyników gry w auli Jana Pawła II, które nastąpiło po pokazie niszczenia zapory ziemnej. Pokaz był transmitowany na żywo z laboratorium wodnego, w którym studenci pod nadzorem Pana mgr inż. Macieja Gruszczyńskiego przygotowali korpus zapory w korycie laboratoryjnym. Organizacja tego typu wydarzenia była nietypowym uczczeniem Światowego Dnia Wody. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali ratownicy medyczni skupieni wokół stowarzyszenia Ratownictwo Rzeczpospolitej. W grze wzięło udział 240 licealistów. Wydarzenie współorganizowało około 40 studentów z SKN Hydrologów i Hydrotechników, 3 studentów z SKN Geodetów i 2 studentów z SKN Bezpiecznik. Licealiści mieli okazje wziąć udział w doświadczeniach przygotowanych w niemal wszystkich laboratoriach.

Gra była promowana za pośrednictwem zaproszeń rozsyłanych do szkół oraz poprzez profil Facebookowy SKN Hydrologów i Hydrotechników. Informacje o planowanym wydarzeniu, jak i posty w sprawie wydarzenia, w okresie od 15 do 31 marca obejrzało 14 tys. odbiorców wg. statystyk udostępnionych przez zespół Facebook’a. W okresie od 1 kwietnia do 15 kwietnia informacje o wydarzeniu wraz z dokumentacją fotograficzną obejrzało 12 tys. osób. Szczyt przypada na 3 kwietnia gdzie informacja dotarła do 5,5 tys. odbiorców. W sumie informacja o wydarzeniu dotarła do 26 tys. osób.

Wystawa fotograficzna „Woda i infrastruktura wodna w przestrzeni miejskiej Wrocławia w ostatnim stuleciu”.

Otwarcie wernisażu odbyło się 21 maja o godzinie 12.00 w Ponadregionalnym Rolniczym Centrum Kongresowym w Pawłowicach. Wystawę otworzył dyrektor Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych prof. dr hab. inż. Jerzy Sobota. W ramach wernisażu zostały zaprezentowane prace wrocławskich fotografów tj. Panów: Macieja Lulko, Wojciecha Dziadosza, Jarosława Ciurusia, Janusza Krzeszowskiego, Macieja Zycha. Niniejsza wystawa jest już kolejnym przedsięwzięciem organizowanym przez nasz Wydział w celu rozpowszechniania idei Światowego Dnia Wody wśród młodzieży, studentów i osób dorosłych. Wystawę można oglądać do 3 czerwca w centrum kongresowym w Pawłowicach, od 3 do 31 czerwca wystawę będzie można zobaczyć w patio głównego budynku Uniwersytetu przy ul. Norwida. Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Program mikrogranty ESK Wrocław 2016

W związku z obchodami „Światowych Dni Wody” organizator obu wydarzeń wystąpił z wnioskiem do Biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, za pośrednictwem programu mikrogranty ESK 2016, o przyznanie środków na realizację gry i wystawy. Wniosek projektowy konkurował z około 200 innymi wnioskami. Ostatecznie zajmując 17 miejsce udało się pozyskać finansowanie (22 wnioski sfinansowano). Wnioski oceniano formalnie, następnie projekty podlegały recenzjom 5 ekspertów. W ramach wsparcia biuro ESK Wrocław 2016 przyznało 5 tys. zł na przygotowanie gry i wystawy.

Organizator składa serdeczne podziękowania studentom z SKN Hydrologów i Hydrotechników za okazaną pomoc i zaangażowanie w przygotowanie powyższych przedsięwzięć.

Organizator
Michał Śpitalniak

Powrót
24.05.2016
Głos Uczelni