Pokazy dźwiękowe Germination przy instalacji przed budynkiem NFM

21 maja i 22 maja br. na placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki odbyły się pokazy dźwiękowe utworu Germination Jean-Luca Hervego

Integralną częścią pokazów była instalacja przestrzenna o tym samym tytule zaprojektowana przez zespół z Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: dr inż. arch. Justynę Rubaszek, dr inż. arch. Magdalenę Zienowicz, mgr inż. arch. krajobrazu, florystę Magdalenę Subocz.

W wydarzeniu brali udział wolontarusze – studenci z IAK, którym Organizatorzy składają ogromne podziekowania: Karolina Anwajler, Agnieszka Bocheńska, Paulina Bytomska, Piotr Hankiewicz, Magdalena Jabłońska, Marta Jędraszczyk, Karolina Majchrowska, Magdalena Kaźmierczak, Natalia Kordysz, Aleksandra Machowska, Agnieszka Odzimek, Jowita Pyszczek, Alicja Romaniak, Martyna Sikora, Patryk Sołecki, Agata Szuba, Aneta Szymoniak, Klaudia Nowacka, Dorota Wodzińska.

germination_w_nfm_1.jpg

W sobotni wieczór 21 maja kompozytor wyprowadził publiczność na plac Wolności z znajdującej się pod ziemią sali koncertowej NFM; dźwięki z koncertu towarzyszyły widzom aż do wyjścia z budynku, by na nowo zabrzmieć na placu wśród instalacji i kiełkujących tak jak muzyka roślin. Dobiegały z kilkudziesięciu malutkich głośniczków ukrytych w instalacji. Plac stał się sceną pięknego performacu, magię wydarzenia dopełniała iluminacja i światło księżyca.

germination_w_nfm_2.jpg

23.05.2016