Porozumienie o współpracy

11 lutego 2016 roku w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem IKŚiG a Gminą

Ze strony Wydziału umowę podpisał prof. dr hab. inż. Bernard Kontny – dziekan Wydziału. Natomiast ze strony Gminy umowę sygnował inż. Zenon Cegła – burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną.

grabow3.jpg

W spotkaniu oprócz dziekana prof. Bernarda Kontnego udział wzięli również przedstawiciele Wydziału: prof. Romuald Żmuda, prof. Mirosław Wiatkowski – koordynator ds. współpracy z gminą i dr inż. Romuald Grocki. Gminę oprócz burmistrza Zenona Cegły reprezentowali m.in.: Barbara Wyrwas – sekretarz Miasta i Gminy, Katarzyna Fabianowska – koordynator ds. współpracy z wydziałem, inspektor ds. ochrony środowiska i rolnictwa, Paweł Grzesiek – kierownik referatu infrastruktury technicznej i ochrony środowiska, Magdalena Karpińska – inspektor ds.promocji i rozwoju.

grabow1.jpg

Porozumienie podpisano na wniosek Gminy a współpraca będzie przede wszystkim realizowana dla jej potrzeb, zwłaszcza w zakresie wykorzystania badań realizowanych na wydziale. Sygnatariusze porozumienia ustalili, iż kooperacja dotyczyć będzie również współdziałania w zakresie kształcenia studentów wydziału poprzez realizację w Gminie praktyk i staży studenckich, obozów naukowych oraz przygotowywania studenckich prac dyplomowych związanych tematycznie z potrzebami Gminy.

Miasto i Gmina Grabów administracyjnie należy do powiatu ostrzeszowskiego w województwie wielkopolskim nad rzeką Prosną (dopływ Warty). Ogółem gmina liczy ok. 8 tysięcy mieszkańców.

11.02.2016