Porozumienie o współpracy Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji z władzami Dusznik Zdroju

Na zaproszenie władz uzdrowiska dwuosobowa delegacja wydziału udała się 4 lutego do Dusznik Zdroju

Doradztwo i konsultacje naukowe, podejmowanie problemów miasta w pracach magisterskich i doktorskich, udział w edukacji ekologicznej mieszkańców oraz merytoryczne wsparcie w uzyskiwaniu funduszy krajowych i zagranicznych z jednej strony oraz pomoc w organizowaniu praktyk dla studentów wszystkich pięciu kierunków, udział w przetargach na prace badawcze, studialne i projektowe z tematyki badawczej realizowanej na wydziale oraz pomoc w staraniach o środki z funduszy krajowych i zagranicznych z drugiej to treść porozumienia o współpracy, które podpisali: dziekan prof. Jerzy Sobota oraz burmistrz Dusznik Grzegorz Średziński w obecności prof. Marka Lorenca – prodziekana Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji oraz sekretarza gminy Wiesława Batora.  Na dobry początek współpracy urząd miasta przekazał listę 13 zagadnień do wykorzystania jako tematy prac, które zostaną zaproponowane studentom IV roku już w najbliższym czasie. Po części oficjalnej zwiedzano miejsca położone między Dusznikami a Zieleńcem. Tych terenów dotyczyć będą przyszłe prace magisterskie.

Fot. M. W. Lorenc
04.02.2008