Powołanie przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Pan Mirosław Koziura powołał w skład Komisji do spraw Ochrony Powierzchni przy Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach, na dwuletnią kadencję 2016-2017, dr hab. inż. Mirosława Wiatkowskiego, prof. nadzw. z Instytutu Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

Głównym obszarem działalności prof. Mirosława Wiatkowskiego w ramach Komisji będą zagadnienia hydrologiczne i gospodarka wodna terenów górniczych, szczególnie analiza zmian warunków wodnych w przypadku eksploatacji górniczej.

Do zadań Komisji ds. Ochrony Powierzchni należą przede wszystkim prace dotyczące opiniowania stanu bezpieczeństwa powszechnego, związanego z ruchem zakładu górniczego, w szczególności: inicjowanie i ocena głównych kierunków prac naukowo-badawczych, projektowych i wdrożeniowych w zakresie sposobów eksploatacji górniczej w aspekcie ochrony środowiska i powierzchni na terenach górniczych oraz inicjowanie prac legislacyjnych związanych z problematyką wpływów działalności górniczej na środowisko i obiekty budowlane na terenach górniczych; opiniowanie projektów aktów normatywnych dotyczących tematyki ochrony powierzchni; opiniowanie sposobów likwidacji zakładów górniczych lub ich oznaczonych części w aspekcie ochrony powierzchni; opiniowanie kierunków i możliwości zagospodarowania przestrzennego terenów po zakończeniu działalności górniczej oraz ocena przydatności tych terenów do zabudowy.

11.03.2016