Prof. Jerzy Sobota z wizytą w Yunnan Dahongshan Pipeline Co., Ltd.

21-27 maja 2015 r. prof. Jerzy Sobota przebywał w Kunming, stolicy prowincji Yunnan w Chinach, gdzie był gościem Yunnan Dahongshan Pipeline Co., Ltd.

W zorganizowanym tam panelu dyskusyjnym na temat hydraulicznego transportu rurowego wzięli udział, oprócz prof. J. Soboty, pracownicy firmy, prof. Han Wenliang z Tsingua University w Pekinie, prof. Wang Xiaodong z Kunming University of Science and Technology oraz prof. Xia Jianxin z Minzu University of China.

Prof. Sobota w Chinach

Podczas pobytu w siedzibie firmy prof. J. Sobota zwiedził także Centrum Sterowania i Monitoringu rurociągów eksploatowanych przez Yunnan Dahongshan Pipeline Co., Ltd. oraz laboratorium terenowe z doświadczalną instalacją rurową o długości blisko 1 kilometra. Ponadto prof. Jerzy Sobota zwiedził m.in. pompownię transportu rurowego koncentratu żelaza, jednego z dłuższych rurociągów tego typu na świecie liczącego sobie 174 km. Zapoznał się z budową rurociągu i stacji pomp do przerzutu czystej wody z terenów górskich do zaopatrzenia kilku zakładów przemysłowych, zakładów wodociągowych, a także do zasilania jezior. Ta ostatnia inwestycja jest na wskroś nowoczesna, wyposażona w pompy, armaturę i aparaturę kontrolną przodujących na tym polu firm światowych.

Prof. Sobota w Chinach

Zgodnie z tradycją chińską spotkanie zakończono wspólną kolacją.

29.05.2015