Przedstawiciele naszego Wydziału w akcjach COST

Europejski Program Współpracy Naukowo-Technicznej (European Cooperation in Science and Technology), znany pod akronimem COST, to utrzymywana wspólnie przez 36 państw europejskich i Izrael (jako państwo współpracujące) struktura instytucjonalna, której najważniejszym zadaniem jest organizowanie multilateralnej współpracy naukowo-technicznej krajów członkowskich

COST umożliwia koordynację na szczeblu europejskim przedsięwzięć badawczych o określonej tematyce, prowadzonych w różnych krajach w ramach Akcji COST, stanowiących rodzaj parasola, pod osłoną którego wykonywanych jest wiele pojedynczych projektów mających wspólny cel ogólny. COST jest wspierany w ramach programu Horyzont 2020.

Dwoje pracowników naszego Wydziału zostało nominowanych na przedstawicieli Polski do akcji COST, które uruchomione zostaną w ostatnim kwartale tego roku. Dr inż. Jan Kazak oraz mgr inż. Małgorzata Świąder, z Katedry Gospodarki Przestrzennej, będą reprezentować Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu łącznie w trzech europejskich sieciach badawczych. Spotkania inaugurujące czteroletnią pracę w ramach wspomnianych akcji odbędą się w październiku tego roku w Brukseli.