Przedświąteczne szkolenie studentów kierunku Inżynieria Środowiska

15 grudnia w laboratorium instalacji sanitarnych Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji odbyło się szkolenie na modelu hydraulicznym.

Studenci wykonywali pomiary przepływu i spadku ciśnienia na poszczególnych odbiornikach instalacji. Celem ćwiczenia było zrównoważenie wybranych modułów przy różnych wysokościach podnoszenia pompy z zastosowaniem zaworów równoważących i regulacyjnych. Warsztaty dla studentów Inżynierii Środowiska (I rok MSU) zostały zorganizowane przez Panią dr inż. Magdalenę Domańską z Instytutu Inżynierii Środowiska oraz inżynierów z firmy IMI Hydronic Engineering.

Dziękujemy Paniom Natalii Aubek i Joannie Wołyniec-Jeziorskiej oraz Panu Mateuszowi Wierzbickiemu za podzielenie się ze studentami praktyczną wiedzą techniczną z zakresu równoważenia statycznego i dynamicznego instalacji grzewczych. Dziękujemy również Panu Prodziekanowi dr hab. inż. Robertowi Głowskiemu, prof. uczelni za osobiste wsparcie tej inicjatywy.

szkolenie