SKN Hydrologów i Hydrotechników w Milówce

Studenci przez 8 dni gościli w malowniczej Milówce, leżącej w Beskidzie Żywieckim, nad rzeką Sołą. W czasie obozu dokonali pomiarów przepływu rzeki Ujsoły, Kameszniczanki i Żabniczanki

Doskonała organizacja oraz podział na grupy umożliwił sprawne przemieszczanie się pomiędzy profilami pomiarowymi, które zostały wyznaczone zgodnie z przyrostem zlewni zamkniętej wodowskazem co 5%.

oboz_skn_hih_01.jpg

Tegoroczny obóz naukowy SKN Hydrologów i Hydrotechników miał na celu przeprowadzenie pomiarów na ciekach kontrolowanych przy pomocy młynka hydrometrycznego. Badana była również zasadność stosowania metody ekstrapolacji przepływów.

oboz_skn_hih_02.jpg

Wyjazd nie opierał się tylko na pracy, miał też na celu integrację. Każdy dzień zaczynał się od wspólnego śniadania, a kończył na seansach filmowych lub grach planszowych.

oboz_skn_hih_03.jpg

Najlepiej zaś wspominana jest wycieczka, która rozpoczęła się od zwiedzania zapory wodnej Porąbka, która spiętrza wody rzeki Soły, tworząc Zbiornik Międzybrodzki. Następnym punktem wyprawy, było wejście czerwonym szlakiem na górę Żar. Nie było to przypadkowe miejsce, ponieważ znajduję się tam druga co do wielkości elektrownia szczytowo-pompowa w Polsce i jedyna w kraju elektrownia podziemna. Na koniec studenci podziwiali uroki rynku w Żywcu.

oboz_skn_hih_04.jpg

Cały obóz minął w oka mgnieniu. Nikt nie mógł uwierzyć, że wspólne dni dobiegły końca. W drodze powrotnej planowane były nowe tematy kolejnych obozów! Członkowie koła naukowego spisali się na medal, gdyż wszystkie cele i założenia wyjazdu zostały spełnione. Liczymy, że w przyszłym roku dołączycie do nas na kolejnym obozie!

oboz_skn_hih_05.jpg

19.07.2018